ADRENALINA PO WĘGIERSKU – nowy rajd w kalendarzu CEZ

Sezon 2018 w Mistrzostwach Węgier w Cross Country rozpocznie rajd Adrenalin Cup, który rozegrany będzie w dniach 20-22 kwietnia. Organizowany w miejscowości Bugac rajd zaliczany jest także do Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (CEZ), a zatem oprócz węgierskich zawodników organizatorzy spodziewają się obecności najlepszych załóg z tego regionu, w tym oczywiście z Polski.

ac4

W węgierskich rajdach cross country zimowa przerwa okazała się dłuższa niż to było planowane z powodu odwołania zaplanowanego na koniec marca rajdu otwierającego sezon (Duna Aszfalt Cup). Dobra wiadomość jest taka, że rajd ten został zastąpiony innym, odbywającym się w tym samym miejscu, ale w innym terminie.

ac3

„Przeszkody, które stały na drodze organizacji pierwszej rundy Mistrzostw Węgier oraz CEZ, zostały usunięte. Węgierska Komisja Cross Country postarała się o znalezienie możliwości zastąpienia odwołanych zawodów i w ostatniej chwili udało się ten rajd zastąpić innym odbywającym się w tej samej lokalizacji, w Bugacu, znanym i lubianym przez zawodników na przestrzeni ostatnich kilku lat. Nowa data została dodana do kalendarza CEZ, więc oprócz bycia rundą krajowych mistrzostw, Adrenalin Cup wchodzi także w skład serii europejskiej. Organizatorzy oferują zawodnikom catering w namiocie VIPowskim na terenie Arku serwisowego przez całe 3 dni rajdu. Zapraszamy wszystkie zespoły samochodowe, motocyklowe, quadowe, ciężarowe i SSV, a także oczywiście kibiców!” – mówi Imre Varga, przedstawiciel organizatora.

ac1

Adrenalin Cup rozpocznie się w piątek 20 kwietnia odbiorami administracyjnymi i badaniami kontrolnymi, spotkaniem z kibicami i obiadem, zaś sam rajd wystartuje w sobotę rano, kiedy zawodnicy wyruszą na liczący 100km oes. Po nim powrócą oni do parku serwisowego, a następnie pokonają ten odcinek jeszcze raz. Na niedzielę zaplanowane są 2 65-kilometrowe oesy, a rajd zakończy się popołudniowym wręczeniem nagród.

ac2

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 kwietnia. Dokumenty rajdu można znaleźć na stronie: http://www.terep-rallye.hu/bajnoksag/versenyek/2018-2/adrenalin-kupa/

 

Mat. pras. organizatora

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s