R-SIX TEAM NA JEDWABNYM SZLAKU – ETAP 2 I 3 SILK WAY RALLY

Zespół R-SIX TEAM walczy w słynnym rajdzie terenowym SILK WAY RALLY, czyli Rajdzie Jedwabnego Szlaku.  Po trzech odcinkach Polacy zajmują 3 miejsce w grupie T3. Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk jadą zupełnie nowym dla siebie pojazdem kategorii Side by Side (SxS) marki Polaris i są jedyną polską załogą w stawce.

Robert Szustkowski i Jarek Kazberuk SilkWayRally (1)

– To małe, dziarskie urządzenie trudno nazwać samochodem, ale poszło nam całkiem nieźle. W środku jest strasznie ciasno, a my jesteśmy sporymi facetami. Gdy Jarek robi wdech, to ja wydech – humor dopisywał Robertowi Szustkowskiemu na mecie OS-u.

Robert Szustkowski i Jarek Kazberuk SilkWayRally (3)

W niedzielę i w poniedziałek organizatorzy zaplanowali tzw. maraton, czyli dwa odcinki  Astrachań – Elista oraz Elista – Astrachań, bez zjazdu do parku maszyn. Kierowcy zdani byli tylko na siebie i własne umiejętności mechaniczne. Polakom udało się na szczęście przejechać drugi i trzeci OS bez większych awarii i szkód.

Polaris SilkWayRally (4)

– Podkreślić należy, że poniedziałkowa trasa już przed startem wyglądała na niezwykle wymagającą. Największym utrudnieniem okazała się jednak być pogoda – ulewny deszcz i błoto aż po próg auta. W niektórych momentach szyby musieliśmy wycierać rękami, bo wycieraczki nie nadążały. W  takich warunkach kierowcy rajdowi nie mogą jechać szybciej niż 30km/h. Nam momentami udawało się osiągać 70 – dzieli się wrażeniami Szustkowski.

Robert Szustkowski i Jarek Kazberuk SilkWayRally (2)

Organizatorzy postanowili zakończyć poniedziałkowy OS już na CP1. Po ekstremalnie trudnej trasie uczestnicy rajdu musieli przejechać 140 z 420 zaplanowanych kilometrów.

Dziś przed Szustkowskim i Kazberukiem kolejny czterystukilometrowy  OS. Na rajdowców czekają bezdroża i stepy rozciągające się wokół Astrachania.

Polaris SilkWayRally (3)

R-Six Team to drużyna sportowa powołana do życia przez Roberta Szustkowskiego (nazwa jest grą słów nawiązującą do nazwiska założyciela). Początkowo zespół specjalizował się w ekstremalnych terenowych rajdach samochodowych, wielokrotnie reprezentując polskie barwy w międzynarodowych imprezach, takich jak Rajd Dakar, Silk Way Rally czy Abu Dhabi Desert Challenge.

 

mat. pras. R-Six Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s