R-SIX TEAM NA JEDWABNYM SZLAKU – POLACY NA PODIUM SILK WAY RALLY!

Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk zajęli trzecie miejsce w grupie T3 w słynnym rajdzie terenowym Silk Way Rally czyli Rajdzie Jedwabnego Szlaku. Po 7 dniach rywalizacji na drogach i bezdrożach na trasie z Astrachania do Moskwy załoga zespołu R-SIX TEAM osiągnęła na podium metę na Placu Czerwonym w stolicy Rosji.

R6T SWT meta2

Był to debiut Szustkowskiego i Kazberuka w pojeździe kategorii Side by Side (SxS), zwanej niekiedy UTV albo SSV. Jest to klasa przeznaczona dla lekkich pojazdów terenowych, która w ostatnich kilku latach błyskawicznie zdobywa popularność. Warto dodać, że Szustkowski i Kazberuk byli jedyną polską załogą na trasie Rajdu Jedwabnego Szlaku, a start w Rosji był dla nich przymiarką przed przyszłorocznym Dakarem.


Ostatni odcinek specjalny nie przyniósł istotnych zmian w klasyfikacji i jest to bardzo dobra dla nas wiadomość, bo osiągnęliśmy metę trudnego rajdu na podium! – powiedział Robert Szustkowski. – Wykonaliśmy plan z nawiązką, bo w swoim debiucie w zupełnie nowym pojeździe chcieliśmy tylko znaleźć się na mecie, a tymczasem cieszymy się z pięknych medali, które otrzymaliśmy jako nagrody. Po tygodniu w raczej mało wygodnym pojeździe jestem cały obolały, Jarek zresztą też, chociaż się nie przyznaje, ale to nie ma znaczenia. Cieszymy się ogromnie i myślimy już o kolejnych startach i kolejnych przygodach.

DSCF4685
Nasz zespół R-Six Team osiągnął kolejny znakomity wynik w tym sezonie – dodał Jarek Kazberuk. – Po styczniowym zwycięstwie w Africa Eco Race zaliczyliśmy dwa udane starty w regatach żeglarskich, a teraz jesteśmy na podium w Moskwie. Można powiedzieć, że R-Six Team rządzi! Przegraliśmy tylko z dwoma znakomitymi rywalami, a pokonaliśmy ubiegłorocznego zwycięzcę tej imprezy, a także drugą załogę w klasyfikacji Dakaru. Mamy zatem powody do wielkiej satysfakcji!

DSCF4731

 

mat. pras. R-Six Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s