Kuba Przygoński z ORLEN Team odebrał statuetkę za Puchar Świata na uroczystej gali FIA

Podniosła atmosfera, setki zaproszonych gości i jeden Polak wśród światowej elity motorsportu. Kuba Przygoński z ORLEN Team odebrał w Petersburgu nagrodę za zwycięstwo w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych.

Tegoroczny sezon FIA, największej światowej organizacji zarządzającej sportem samochodowym, zwieńczyła uroczysta gala we wnętrzach Filharmonii w Petersburgu. Podczas wydarzenia najlepsi kierowcy świata 2018 roku odebrali nagrody za zwycięstwa w swoich klasach. Wśród nich był jeden Polak – Kuba Przygoński z ORLEN Team, w którego ręce powędrowała statuetka za Puchar Świata FIA cross-country.

ORLEN_Team_gala_FIA_Puchar_Swiata_statuetka_10_12_18 (1)

– To było niesamowite wydarzenie – wspaniała lokalizacja, czerwony dywan, tysiąc zaproszonych gości, a wśród nich najszybsi zawodnicy globu. Od Lewisa Hamiltona, przez Sébastiena Ogiera z WRC, po przedstawicieli najważniejszych samochodowych klas FIA – mówi Kuba Przygoński z ORLEN Team.

ORLEN_Team_gala_FIA_Puchar_Swiata_statuetka_10_12_18 (6)

–  Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Tomem Colsoulem znaleźć się w tym gronie i w taki sposób uczcić ten wyjątkowy sezon. Pozostaje podziękować wszystkim, którzy przyłożyli się do tego zwycięstwa, a w szczególności PKN ORLEN, bez którego wsparcia ten sukces byłby niemożliwy  – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

ORLEN_Team_gala_FIA_Puchar_Swiata_statuetka_10_12_18 (3)

Jakub Przygoński i jego pilot Tom Colsoul to zdobywcy Pucharu Świata FIA cross-country 2018. Załoga ORLEN Team zanotowała wyjątkowo udany sezon – polsko-belgijski team wystąpił w 10 rundach Pucharu Świata wygrywając cztery z nich i pięć razy meldując się nam mecie z drugim wynikiem. W styczniu 2019 roku duet wystartuje w 41. rajdzie Dakar – Kuba Przygoński zapowiada walkę o zwycięstwo.

ORLEN_Team_gala_FIA_Puchar_Swiata_statuetka_10_12_18 (7)

Mat. pras. ORLEN Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s