DAKAR 2019: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski po 1. etapie Lima – Pisco

Litewsko-polska załoga Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski szczęśliwie dojechała do mety pierwszego etapu Rajdu Dakar 2019. Panowie zajęli na nim 20 miejsce.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis8

Pierwszy Odcinek Specjalny tegorocznego Rajdu Dakar rozpoczął się, podobnie jak wczorajsza ceremonia oficjalnego startu, z ponad godzinnym opóźnieniem.
Dzisiejszy odcinek był wyjątkowo krótki – zaledwie 84 km, zaczynał się po miękkim piachu i w 85% prowadził przez miękką pustynie. Pozostałe 15% to bardzo wąskie i kamieniste koryto rzeki.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis5

Ze względu na taką charakterystykę odcinka, załoga Vanagas / Rozwadowski wyruszyła na trasę z jasnym planem: jechać zachowawczo w twardej części trasy, nie zagrzebać się w miękkim piachu i nie błądzić.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis6

Przedwczorajsze testy pozwoliły dobrać bezpiecznie, niskie ciśnienie w oponach, które umożliwiło szybkie pokonanie części pustynnej. Brak błędów nawigacyjnych i spokojny przejazd części technicznej zaowocował 20. pozycją na mecie odcinka.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis7

Jedynym zgrzytem (dosłownie) była awaria skrzyni biegów na 20 km trasy. Po dojechaniu do strefy serwisowej mechanicy demontują skrzynię i mamy nadzieję, że litewsko – polska załoga zacznie kolejny dzień zmagań sprawnym autem. Drugi dzień rajdu to 553 km, w tym 342 km to odcinek specjalny Pisco- Sam Juan De Marcona.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis1

 

Mat. pras. General Financing Team Pitlane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s