DAKAR 2019: Vanagas / Rozwadowski – problemy techniczne na trasie i walka do końca

Ósmy etap tegorocznego rajdu Dakar był wyjątkowo wymagający dla litewsko-polskiego duetu: problemy techniczne, ultra wysiłek fizyczny i widowiskowa „roleta”. Na mecie etapu zameldowali się z 35. czasem, co – niestety – oznacza ich spadek w generalce na 14 miejsce.

To był bardzo ciężki dzień – tak zaczyna się większość relacji Benediktasa Vanagasa i Sebastiana Rozwadowskiego z tegorocznego Rajdu Dakar. Tym razem awaria sprzętu w pierwszej połowie odcinka bardzo mocno zaważyła na dalszym przebiegu trasy. Na ok 220 km przed metą, podczas wykopywania się z wydmy, awarii uległ układ hydrauliczny obsługujący zarówno podnośniki  (niezbędne do sprawnego wykopywania się z wydm), jak i wspomaganie kierownicy.
general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis2
Jazda w tych warunkach z niesprawnym wspomaganiem oznaczała skrajny wysiłek kierowcy, ale niestety też brak precyzji prowadzenia pojazdu. Ta awaria skazywała załogę na jeszcze większą ilość problemów na trasie. Do odkopywania się trzeba było używać zwykłego podnośnika (Hi-lift), który działał słabo na wydmach (wbijał się piach). Niestety na jednym z podjazdów brak wspomagania na tyle utrudnił manewrowanie że finalnie auto „zrolowało” w dół wydmy….
50065935_2145271142200365_7364171309636386816_n
Na szczęście, wszystko działo się przy małej prędkości, więc ani auto, ani załoga nie odnieśli żadnych obrażeń. Lądowanie na boku, skutecznie unieruchomiło rajdową Toyotę na dłuższą chwilę. Po około 30 minutach nadjechała ciężarówka MAZa, której załoga pomogła postawić Black Hawka na koła. Auto odpaliło i Benediktas z Sebastianem ruszyli do mety. 
general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis3
Po 8 etapie, który zakończył się dużymi stratami, załoga Vanagas/Rozwadowski spadła na 14 miejsce w klasyfikacji generalnej. Panowie podkreślają że rajd trwa jeszcze 2 dni i zamierzają walczyć do końca!

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis4

 

Mat. pras. General Financing Team Pitlane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s