DAKAR 2019: Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski na mecie

Po 10 dniach ciężkiej walki na peruwiańskiej trasie tegorocznego rajdu Dakar, litewsko-polska załoga Benediktas Vanagas / Sebastian Rozwadowski zajmuje doskonale 11 miejsce!

Krótki, wcale nie łatwy, był ostatni odcinek specjalny rajdu. Dużo można było stracić, a niewiele zyskać. Najważniejsze to dojechać do upragnionej mety.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis4
Załoga z nr 330 miała jednak ambitny plan – odrobić  ponad 4 i pół minuty do Francuza   Ronana Chabot, żeby zająć 10 miejsce.

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis5

Jak widać po świetnym wyniku na ostatnim odcinku- 4 miejsce, tuż  za Sainzem, Loebem i Despres – zrobili wszystko, żeby stanąć na mecie z 10. czasem rajdu. Świetne tempo, wynik na 10. odcinku w towarzystwie najlepszych  z najlepszych i……… niestety zabrakło 5 sekund!!!! To coś niebywałego! Ponad 3 tys kilometrów piekielnie trudnych kilometrów oesowych i na końcu różnica wynosi 5 sekund!!!!

general_financing_team_pitlanerytis_seskaitis1

„Dakar 2019 na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej! Przed rajdem brałbym absolutnie w ciemno!!’ To był naprawdę ciężki  rajd, potężne wydmy, wszechobecny fesh fesh i bardzo trudna nawigacja – to wszystko sprawia, że nasze 11 miejsce naprawdę cieszy, a wyniki odcinków 9 i 10 (przypomnijmy, że były to 5 i 4 miejsca) napawają nas dużym optymizmem. Myślę, że znaleźliśmy takie poprawne, szybkie, ale bezpieczne tempo, które w połączeniu z moim coraz większym doświadczeniem  nawigacyjnym (szczególnie na wydmach) przynosi bardzo dobre rezultaty.” – mówił na mecie Sebastian Rozwadowski.

general_financing_team_pitlanemarian_chytka1

 

Mat. pras. General Financing Team Pitlane

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s