ORLEN Team na drugiej pozycji w Rajdzie Kataru

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk osiągnęli drugi czas w sobotnim etapie Rajdu Kataru. Dzięki świetnej jeździe, załoga ORLEN Team awansowała na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

 

Sobotni etap Qatar Cross Country Rally otworzył serię dłuższych odcinków katarskiego Rajdu. Zawodnicy ORLEN Team startowali z czwartej pozycji i gonili czołówkę. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk świetnie wywiązali się z tego zadania i na liczącym 323 km OS-ie osiągnęli drugi czas. Ponownie najlepszy okazał się Nasser Saleh Al Attiya. Startujący w swojej ojczyźnie Katarczyk umocnił się na prowadzeniu w „generalce”
i wyprzedza załogę ORLEN Team o 8 minut. Przygoński i Gottschalk prowadzili po pierwszym punkcie kontrolnym, jednak w drugiej połowie odcinka byli zmuszeni do postoju i wymiany przebitej opony.

Dziś startowaliśmy z czwartej pozycji, więc mieliśmy dużo śladów przed sobą i naszym celem był atak. Około setnego kilometra dogoniliśmy Yazeeda, który zmieniał koło zapasowe. Później walczyliśmy z Ten Brinke i na szczęście udało nam się go zostawić w tyle. Na pierwszych 250 km mieliśmy dobre tempo i w pewnym momencie prowadziliśmy w „generalce”. Niestety później przebiliśmy jedną oponę i straciliśmy mniej więcej 2 minuty. Uniknięcie przebicia opon jest tu kwestią szczęścia – większości zawodników zdarzyło się to dwukrotnie. Trasa była ekstremalnie trudna dla opon, z uwagi  na temperaturę, do jakiej się nagrzewają i ciągłą jazdę po kamieniach – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

DSC_4618

Tuż za zawodnikami ORLEN Team, ze stratą 1:09 minuty na metę dojechał Yazeed Mohammed Alrajhi. Kierowca siedzący za sterami Toyoty Hilux Overdrive będzie starał się wywierać presję na Przygońskim i Gottschalku w kolejnych etapach. Z dobrej strony pokazał się również Władimir Wasiliew (Bmw X3Cc), który uzyskał czwarty czas i w klasyfikacji generalnej zajmuje miejsce tuż za podium. Dużą stratę zaliczył z kolei Bernhard Ten Brinke (Toyota Hilux Overdrive). Zajmujący drugą lokatę po pierwszym etapie Holender spadł na jedenastą pozycję i traci do lidera już ponad 16 minut.

 – Osiągnęliśmy dziś dobre tempo idobrze współpracowaliśmy nawigacyjnie z Timo. Nie mieliśmy większych problemów, więc jestem zadowolony z tego odcinka. Dalsze ściganie przed nami – tak naprawdę jest to dopiero początek rajdu – podsumowuje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

 W niedzielnym, środkowym etapie Rajdu Kataru załoga ORLEN Team będzie miała do pokonania odcinek o długości 351 km.

DSC_2794

 

Wyniki po 2. etapie Qatar Cross Country Rally:

1 Nasser Saleh Al Attiya Toyota Hilux 3:45:09
Matthieu Baumel  
2 Kuba Przygoński MINI John Cooper Works Rally 3:53:12
Timo Gottschalk  
3 Yazeed Mohammed Alrajhi  Toyota Hilux Overdrive 3:53:50
Dirk Von Zitzewitz  
4 Vladimir Vasilyev Bmw X3Cc 4:01:04
Konstantin Zhiltsov  
5 Eugenio Amos Ford 2Wd Buggy 4:22:33
Sebastien Delaunay  
6 Yasir Hamad Seaidan Xraid Mini 4:23:29
Laurent Lichtleuchter  
7 Miroslav Zapletal  F150 Evo 4:51:28
Marek Sykora
8 Reinaldo Marques Varela Canam Maverick 5:26:09
Gustavo Souza Gugelmin  
9 Abdullah Al Zubair Canam Maverick 5:26:31
Nasser Saadon Al-Kuwari  
10 Mohammed Al Attiyah Canam Maverick 5:42:08
Sergio Lafuente  

 

Mat. pras. ORLEN Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s