Załoga ORLEN Team zakończyła rywalizację w Italian Baja

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk długo prowadzili w pierwszym z sobotnich odcinków specjalnych. Pod koniec trasy załoga ORLEN Team uderzyła w drzewo, uszkadzając samochód na tyle poważnie, że nie była w stanie kontynuować rajdu.

 

Przygoński i Gottschalk bardzo dobrze rozpoczęli zmagania we Włoszech. W piątkowe popołudnie załoga ORLEN Team nie miała sobie równych w prologu, a w pierwszym
z trzech sobotnich oesów prowadziła niemal do samego końca, jednak kilkaset metrów przed metą jej samochód osunął się na miękkiej drodze, uderzając w drzewo. Doprowadziło to do urwania przedniego koła.

_MC13112_small

Niestety kończymy Italian Baja. 300 m przed końcem odcinka jechaliśmy wąską drogą z dużą ilością krzaków i drzew. Na bardzo miękkim fragmencie podłoża nasz samochód zsunął się z niego i uderzyliśmy w drzewo, urywając koło. Niestety nie jesteśmy w stanie kontynuować rajdu. Do tego momentu był to dobry odcinek i gdyby nie to zdarzenie, na pewno byśmy wygrali. Po dwóch zwycięstwach z rzędu w Italian Baja, niestety w tym roku nie ukończymy zawodów, ale taki jest motorsport – powiedział Kuba Przygoński z ORLEN Team.   

_MC14497 

Po wycofaniu się z rajdu Przygońskiego i Gottschalka, głównymi faworytami do zwycięstwa w Italian Baja są Władimir Wasiliew (Toyota Hilux) i Orlando Terranova (Mini John Cooper Works Rally). Załoga ORLEN Team wróci do rywalizacji Pucharze Świata FIA w rajdach Baja w lipcu, na czwartą rundę cyklu, która zostanie rozegrana w Hiszpanii.

 

Mat. pras. ORLEN Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s