ORLEN Team po Baja Aragón: Przygoński trzeci, motocykliści na podium w klasyfikacji juniorów

Zawodnicy ORLEN Team zakończyli rywalizację w hiszpańskim rajdzie Baja Aragón. W 36. edycji wydarzenia Kuba Przygoński utrzymał piątkową trzecią pozycję, Maciej Giemza awansował na 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Z problemami technicznymi musiał się zmagać Adam Tomiczek, który zaliczył awarię motocykla. Motocykliści ORLEN Team zakończyli rywalizację na podium w klasyfikacji juniorów – Maciej Giemza był 2, Adam Tomiczek 3.

 

W sobotę zawodnicy pokonywali ponownie  dwa piątkowe odcinki specjalne o długości 164.78 km i 86.74 km. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk (Mini John Cooper Works Rally) trzeci OS pokonali z piątym czasem (1:08:11). Na czwartym zameldowali się na mecie jako drudzy (1:5938), co ostatecznie dało im 3 miejsce w klasyfikacji generalnej (6:25:52).

– W Hiszpanii  poszło nam dobrze, cieszymy się z podium,  do końca walczyliśmy z Martinem Prokopem i Joanem Romą. Ostatni etap był decydujący, daliśmy na nim z siebie wszystko. 40 kilometrów przed metą ostatniego odcinka wyłączyła się nam pompa chłodząca hamulce, w pewnym momencie temperatura hamulców wynosiła około 200 stopni, samochód praktycznie nie hamował, ale udało się nam to opanować. Warunki pogodowe podczas rajdu były bardzo zmienne, od deszczu i burzy po upał i mnóstwo kurzu. Na trasie widać było wielu kibiców, to zawsze motywuje. Trasa była bardzo wąska, opony i hamulce były mocno eksploatowane, trzeba było mocno uważać na pobocza, aby nie przeciąć opony. Cieszę się, że wracamy do gry – powiedział  po rajdzie Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Kuba Przygoński

Dobre pozycje wyjściowe przed sobotnim etapem mieli obaj motocykliści ORLEN Team – Adam Tomiczek zajmował czwarte, a Maciej Giemza dziewiąte miejsce. Dodatkowo, w klasyfikacji juniorów zajmowali miejsca na podium, które utrzymali do końca rajdu.

– Jestem bardzo szczęśliwy, bo poprawiłem zeszłoroczny wynik, rok temu byłem dziesiąty, więc jest to fajny progres. Sobotni etap rozpocząłem dość mocno, na dłuższym porannym odcinku byłem piąty. Jechało mi się dobrze, zrobiliśmy kilka modyfikacji w zawieszeniu, wszystko szło po mojej myśli. Na drugim odcinku było bardzo dużo kamieni, po tym jak auta i UTV-y pokonały go dwukrotnie. Skupiałem się na tym, żeby bezpiecznie dojechać do mety i dowieźć fajny wynik. Zawody uważam za udane, już się nie mogę doczekać Hungarian Baja – posumował swój występ Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team.

Maciej Giemza

Dzień rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze, szybko znalazłem dobry rytm na odcinku, przez pierwsze 50 kilometrów trzymałem bardzo dobre tempo, na międzyczasach byłem na drugiej pozycji. Niestety później zaczęły się problemy z motocyklem, który tracił moc i gasnął. Dojechałem odcinek do końca, ale musiałem mocno zwolnić. Mechanicy bardzo szybko wymienili co się dało, zrobiliśmy wszystko co mogliśmy. Pod namiotem motocykl spisywał się dobrze, po starcie do drugiego sobotniego odcinka problemy wróciły ze zdwojoną siłą. Zatrzymałem się, próbowałem poprawić co mogłem, ale niestety nic nie pomogło, jedyne co mogłem zrobić to wolnym tempem dojechać do mety. Teraz przez najbliższe dwa tygodnie będziemy pracować przed kolejnym rajdem, czyli Hungarian Baja – dodał Adam Tomiczek z ORLEN Team.

ORLEN_Team_Baja_Aragon Giemza_Tomiczek - small

W klasyfikacji samochodów zwyciężyli Orlando Terranova z pilotem Ronnie Graue (MINI John Cooper Works Rally). W gronie motocyklistów najlepszy był liderujący po piątkowych etapach Michael Metge (Sherco).

 

Klasyfikacja generalna samochodów Baja Aragón:

1 Orlando Terranova MINI John Cooper Works Rally  

6:21:40

Ronnie Graue  
2 Joan Roma Mini All4 Racing +3:36
Alex Haro  
3 Jakub Przygonski MINI John Cooper Works Rally  

+4:12

Timo Gottschalk  
4 Martin Prokop Ford Raptor RS Cross +5:33
Jan Tomanek  
5 Władimir Wasiliew Toyota Hilux Overdrive +12:17
Konstantin Żilcow  
6 João Ramos Toyota Hilux  

+16:29

Victor Jesus  
7 Luis J. Recuenco Mini X-Raid Cross  

 

+22:17

Victor M. Alias  
8 Helder Carapeta Range Rover Evoque +36:59
Rui Pereira  
9 Fernadno Alvarez Volkswagen Amarok  

 

+38:29

Juan Monasterolo  
10 Laurent Poletti MMP Original  

+41:27

Cyril Debet  

 

Klasyfikacja generalna motocyklistów Baja Aragón:

1 Michael Metge Sherco 6:30:21
2 Tosha Schareina Husqvarna FE450 +3:39
3 Juan Pedrero KTM 450 +7:18
4 Lorenzo Santolino Sherco Rallye +14:36
5 Martin Michek KTM Rally Replica +21:10
6 Maciej Giemza Husqvarna 450 +25:03
7 Harith Noah Koitha Veettil Sherco Rallye +29:38
8 Cristian Espana KTM Rally +35:19
9 Benjamin Melot KTM EXC 450 +36:42
10 Santosh Chunchunguppe Hero 450 Rally +52:35

 

11 Adam Tomiczek Husqvarna 450 +56:57

 

Klasyfikacja juniorów:

  1. Tosha Schareina: 6:34:00 / 2. Maciej Giemza: +21:24 / 3. Adam Tomiczek +31:54
    / 4. Tomas De Gavardo: +33:17

 

Mat. pras. ORLEN Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s