Na własnym podwórku – Japa Team stawia na wygraną w 39. Rajdzie Polskie Safari

W najbliższą niedzielę, 4. sierpnia, załoga Japa Team – Jacek Soboń i Przemysław Markowski – wystartuje w 39. Rajdzie Polskie Safari. Po zwycięskim starcie we Włoszech na Italian Baja, przyszedł czas na powalczenie o wygraną na własnym podwórku. I to dosłownie, bo rajd rozgrywany jest na pograniczu Mazowsza i Kurpiów. Japa Team na tym rajdzie stawia jednak nie tylko na „domowe” zwycięstwo, czyli w grupie TH, ale także na walkę o podium w generalce rajdu oraz komplet punktów w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ.

Jacek Soboń po 2 rundach RMPST – w Drawsku Pomorskim i w Kotlinie Kłodzkiej – plasuje się na pozycji lidera w grupie TH oraz na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Na półmetku zmagań w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ również przewodzi grupie TH. O kolejne punkty w tych wszystkich klasyfikacjach załoga Jacek Soboń i Przemysław Markowski z Japa Team powalczy teraz na własnym podwórku – w 39. Rajdzie Polskie Safari z bazą w Przasnyszu. To dosłownie ich własne podwórko, bowiem na ten rajd mają wyjątkowo blisko. Blisko jednak nie znaczy łatwo, gdyż trasy tego rajdu, choć krótkie, potrafią przysporzyć problemów. Jacek Soboń jednak lubi te mazowiecko-kurpiowskie ścieżki, bo można na nich w wielu miejscach jechać „z butem w podłodze”. W tym też upatruje swojej szansy na wygraną w grupie TH w tym rajdzie, ale także na podium w generalce.

 

Japa 2

Polskie Safari mamy praktycznie pod nosem, a tutejsze trasy są bardzo podobne do tych, na których na co dzień trenujemy. Sam rajd jest bardzo szybki, ale zarazem bardzo krótki, więc na pewno czeka nas tu walka na sekundy. Trasy są jednak proste, gładkie, bez dziur, a na takich trasach nasze auto spisuje się świetnie, więc liczę nie tylko na zwycięstwo w grupie TH, ale też mam nadzieję, że powalczę tu z autami z grupy T1 o podium w generalce rajdu. Chcemy zdobyć komplet punktów w TH w Mistrzostwach Polski oraz w CEZ – to dla nas priorytet na ten rajd. Prowadzimy w obu tych klasyfikacjach na półmetku sezonu, a wywalczone zwycięstwo w tym rajdzie dałoby nam bezpieczną przewagę na dalszą część rozgrywek. Ostatni raz ścigaliśmy się we Włoszech na Italian Baja ponad miesiąc temu, więc jestem głodny ścigania i głodny wygranej na własnym podwórku .Trzymamy też mocno kciuki za naszą zaprzyjaźnioną załogę Walterteam, czyli Jarka Andrzejewskiego i Maćka Radomskiego, którzy aktualnie znajdują się na 2. miejscu w TH, ale czeka ich tu zacięty bój o utrzymanie pozycji wiceliderów – mówi Jacek Soboń.

Japa1

39. Rajd Polskie Safari będzie rajdem jednodniowym, bowiem w całości rozegrany zostanie w niedzielę, 4. sierpnia. Składa się on z 3 kilkunasto-, kilkudziesięciokilometrowych oesów, pokonywanych dwukrotnie, których łączna długość to 171,38 km. Trasy wiodą szutrowymi drogami gminnymi, wśród pól i lasów pogranicza Mazowsza i Kurpiów. Zwykle rajdówki w akcji obserwują tu rzesze kibiców, więc Japa Team również liczy tu na solidny doping.

 

Mat. pras. Japa Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s