Hungarian Baja 2019: Kuba Przygoński z ORLEN Team wiceliderem po prologu

Kuba Przygoński i TimoGottschalk bardzo udanie rozpoczęli zmagania w Hungarian Baja. Załoga ORLEN Team zajęła drugie miejsce w piątkowym prologu, co stawia ją w dobrej sytuacji przed kolejnym etapem rajdu. Adam Tomiczek i Maciej Giemza rywalizację rozpoczną w sobotę. Z powodu wypadku jednego z pojazdów UTV, odwołano prolog motocyklistów.

Przygoński i Gottschalk po dobrym występie na Baja Aragon, w którym zajęli 3. miejsce, potwierdzili wysoką formę na początku kolejnej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach Baja. Załoga ORLEN Team,jadąca Mini John Cooper Works Rally pokonała odcinek Várpalota z czasem 4.55,0. Lepszy na dystansie 7.18 km okazał się jedynie Martin Prokop (Ford Raptor).

Prolog był bardzo szybki, mieliśmy maksymalną prędkość 170 km/h. Trasa była dosyć twarda i zaliczyliśmy mnóstwo skoków. Cieszę się z drugiej pozycji. Walczyliśmy z Martinem Prokopem i wygraliśmy minimalnie z Orlando Terranovą, co zwiastuje jutro zaciętą rywalizację. Dzięki drugiemu miejscu, będziemy mieli dobrą pozycję startową i postaramy się to wykorzystać. Przed nami dwa długie odcinki – łącznie prawie 420 km, więc będzie to duże wyzwanie. Trzeba jechać bardzo szybko, uważając jednocześnie, by nie przebić opon– podsumował Kuba Przygoński.

MCH41688

Załoga ORLEN Team wyprzedziła Orlando Terranovę (Mini John Cooper Works Rally) zaledwie o 0,7 s. Drugie miejsce pozwoli Przygońskiemu i Gottschalkowi na wybór optymalnej pozycji startowej na kolejnym odcinku. Na 4. miejscu uplasował się Miroslav Zapletal (F150 Evo), a 5. czas osiągnął lider Pucharu Świata FIA w rajdach Baja Władimir Wasiliew (Toyota Hilux).

MCH30450

Na piątkowe popołudnie zaplanowano również prolog motocyklistów. Z powodu wcześniejszego wypadku jednego z pojazdów UTV został on jednak odwołany. Oznacza to, że stawka motocyklistów przystąpi do rywalizacji na pierwszym z sobotnich odcinków według kolejności z listy startowej. Maciej Giemza wystartuje jako 7., a Adam Tomiczek 10. W sobotę zawodnicy pokonają dwa odcinki specjalne o długości 208.06 km. Rajd zakończy się w niedzielę.