ORLEN Baja Poland: Janosiki po europejsku – ATV Janosik triumfuje w ORLEN Baja Poland

Debiut zawodników ATV Janosik w Mistrzostwach Europy, których rundą była ORLEN Baja Poland, zdecydowanie można zaliczyć do udanych! Panowie pokazali się ze świetnej strony, a szczególnie idący jak burza przez tegoroczny sezon Marcin Talaga, który wygrał rywalizację quadów. Gdyby nie zawirowania z wynikami, pewnie opanowaliby całe podium, ale i tak dali się zauważyć.  „Janosiki” wywalczyli też wyjątkowo cenne trofeum dla swojego Sponsora, Firmy Blachotrapez, wygrywając w klasyfikacji sponsorskiej PPRB.

Rozgrywana w dniach 29.08.-1.09. w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego ORLEN Baja Poland to dla polskich zawodników najważniejszy rajd w roku. W tym roku ten rajd był szczególnie ważny dla zawodników motocyklowych i quadowych, gdyż był jednocześnie rundą Mistrzostw Europy w Rajdach Baja. W związku z tym, obok najlepszych polskich zawodników, na starcie stanęli motocykliści i quadowcy z innych krajów. ATV Janosik tym razem reprezentowali Remik Kusy, Andrzej Pieron i Marcin Talaga, startujący w Mistrzostwach Europy, oraz Janek Stolarczyk, rywalizujący w PPRB. Obsada była bardzo liczna i bardzo mocna, a „Janosiki” bardzo dziękują swoim kolegom za obecność i fajną rywalizację, w szczególności naszemu dakarowcowi Kamilowi Wiśniewskiemu, który odpowiedział na ich zaproszenie.

003

W takim doborowym towarzystwie wybitnie błyszczał Marcin Talaga, który w tym sezonie jest w wyśmienitej formie i wyraźnie zmierza po tegoroczny Puchar Polski w Rajdach Baja. Tym razem sięgnął natomiast po wygraną w ORLEN Baja Poland nie tylko w klasyfikacji krajowej, ale także w klasyfikacji Mistrzostw Europy. Jak na debiut w Mistrzostwach i bardzo silnych rywali, to rewelacja!

001

Z wielką radością muszę przyznać, że rajd był dla mnie bardzo udany i budujący. Już od pierwszego dnia ,w którym wygrałem prolog, szczęście mi dopisywało i każdy kolejny dzień kończyłem na pierwszej pozycji. Jedynie 2 oes pozostawił mały niedosyt, gdyż błędy organizatora odbiły się na jakości i sprawiedliwości zawodów. Dziękuje wszystkim kolegom za rywalizację i do zobaczenia w Szczecinku – mówi Marcin Talaga.

002

Trochę mniej szczęścia mieli Andrzej Pieron i Remik Kusy, którzy pomimo naprawdę świetnej jazdy, zostali zepchnięci odpowiednio na 5 i 6 miejsce, z powodu dziwnie naliczonych wyników za oes na Poligonie Drawskim. Błędy w roadbooku na OS2 sprawiły, że wyniki zostały policzone w jakiś niezrozumiały sposób, co skrzywdziło Andrzeja i Remika, którzy cały oes przejechali prawidłowo, w przeciwieństwie do wielu innych zawodników. Drugi przejazd tego oesu został odwołany, więc nie mieli oni szansy się odegrać, a dwa krótkie niedzielne odcinki nie wystarczyły na zniwelowanie tej straty. Panowie nawet nie chcą komentować ani tej sytuacji, ani swoich wyników. Z kolei Janek Stolarczyk vel Platynowy Jasiek, po lipcowej kontuzji, zmierzył się z trasą ORLEN Baja Poland w ramach PPRB. Niestety nie do końca sprawna i boląca ręka nie pozwoliła mu osiągnąć mety.

019

Pomimo tych wszystkich problemów, zawodnicy ATV Janosik wywalczyli dwa trofea grupowe – zwycięstwo dla swojego klubu, Grupy 4×4, w klasyfikacji klubowej oraz wygraną dla swojego Sponsora, Blachotrapezu, w klasyfikacji sponsorskiej. Ten drugi puchar jest szczególnie cenny, gdyż „Janosiki” pokonali takie znane i mocne zespoły, jak Orlen Team i Energylandia.

Wygrać, chociażby drużynowo, jako Team, z Orlenem i Energylandią, to nie lada zaszczyt dla nas i oczywiście dla naszego Sponsora Blachotrapezu. Po dostarczeniu pucharu, streszczeniu relacji i krótkiej rozmowie, nasz Sponsor stwierdził, że w przyszłym sezonie powinniśmy jako Team zdobyć całą Europę , więc i fundusze zapewne się na to znajdą  – mówi Remik Kusy.

041

To plany na przyszły rok, natomiast kolejne starcie w ramach PPRB czeka „Janosików” już niebawem, bo za nieco ponad 2 tygodnie. W dniach 20-21 września wystartują oni w Baja Szczecinek, która może się okazać decydująca dla losów tegorocznego Pucharu Polski. Zawodnicy ATV Janosik mają bardzo dobre doświadczenia związane z tym rajdem, gdyż dwa razy z rzędu zagarnęli tu całe podium w Q4. Oczywiście liczą na hat-tricka!

 

Mat. pras. ATV Janosik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s