Jordan Baja: Kuba Przygoński z ORLEN Team utrzymuje prowadzenie w rajdzie

2 miejsce na pierwszym odcinku, zwycięstwo na drugim oesie – Kuba Przygoński i Timo Gottschalk nie zwalniają tempa na jordańskiej pustyni i po piątkowych odcinkach specjalnych utrzymują prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Zakończenie rywalizacji w sobotę.

 

W piątek kierowcy walczyli na łącznym dystansie 290,77 km . Kuba Przygoński na ich pokonanie potrzebował nieco ponad 3 godziny i 15 minut. Za nim, ze stratą 2 minut i 13 sekund, na metę wjechał Władimir Wasiliew. Jako trzeci rywalizację ukończył Orlando Terranova, którego strata do Przygońskiego wyniosła 3 minuty i 22 sekundy. Trójka liderów startuje w Jordanii samochodami Mini All4 Racing.

_MC12192

– Nawigacja dziś była dość trudna, posługują się tutaj trochę innym systemem nawigowania i przygotowania roadbooka niż normalnie na zawodach, więc musieliśmy się trochę w tym odnaleźć. Na pierwszym odcinku straciliśmy trochę czasu, zajęliśmy na nim drugą pozycję. Na drugim odcinku, który liczył 80 kilometrów, naszym celem był atak, jechaliśmy bez błędów nawigacyjnych, nadrobiliśmy i odrobiliśmy stratę, wygraliśmy cały dzień. Cieszę się z tego tym bardziej, że jedziemy starszą generacją samochodu, nazywamy ten samochód „Mamut”, ale najważniejsze jest to że wytrzymuje i daje radę. Jutro zaczniemy jako pierwsi, będziemy otwierali trasę, więc to na pewno będzie duże wyzwanie. Stawka zawodników będzie nas gonić, a my po prostu nie możemy się dać dogonić – powiedział po piątkowych etapach Kuba Przygoński, który jest pod wrażeniem jordańskiego krajobrazu.

_MC11369

– Teren w Jordanii jest niesamowity, jedziemy kanionami między wysokimi, kamienistymi górami. Czasami jest twardo, jest też trochę piasku, kamieni i wydm, więc trasa jest urozmaicona. Cieszę się, że tutaj przyjechaliśmy –zakończył 34-letni kierowca ORLEN Team.

DSC_6709

W sobotę na kierowców czeka liczący 210,85 km. Po sześciu rozegranych rundach Kuba Przygoński zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, z dorobkiem 79 punktów. Do lidera, Władimira Wasiliewa, traci 17 punktów. Strata do drugiego miejsca, zajmowanego przez Orlando Terranovę, wynosi 11 punktów.

 

Mat. pras. ORLEN Team

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s