Rallye du Maroc: Etapowe podium, polski duet pomógł rywalowi

Już pierwszy etap tegorocznego Rajdu Maroka okazał się dużym wyzwaniem. Wymagał od zawodników pełnej koncentracji. Na trasie nie brakowało pułapek i niebezpieczeństw. – Drugą część dzisiejszego odcinka specjalnego jechaliśmy przed rokiem, tylko w przeciwnym kierunku. Pamiętam, że byłem wówczas szczęśliwy, że nie muszę ścigać się tu na sekundy. W tym roku wrażenia były identyczne – powiedział trzeci na mecie Rafał Sonik.

Bardzo nierówny teren pełen wąskich przejazdów, głazów, luźnych kamieni, rozpadlin, rowów, dziur i jazdy nad przepaściami po półkach skalnych. Już pierwszego dnia organizatorzy Rajdu Maroka postanowili wystawić na srogą próbę nerwy i odwagę rajdowców. Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski znaczną część oesu pokonali razem, sprawnie nawigując między licznymi pułapkami.

_BA13464

W drugiej części etapu natknęliśmy się na Romaina Dutu, który przednimi kołami wpadł do sporej dziury. Rozpadlina nie była oznaczona w roadbooku i była skrajnie niebezpieczna. Obawiam się, że gdyby on wcześniej do niej nie wpadł, mogłoby paść na mnie lub Kamila – mówił na mecie wciąż rozemocjonowany krakowianin.

Ietap(1)

Francuski zawodnik na szczęście nie ucierpiał, ale nie był w stanie samodzielnie wyciągnąć swojego quada na drogę. – Poprosił żebyśmy się zatrzymali. Miał wiele szczęścia, że przy tej kraksie nie połamał nadgarstków, bo wyglądało to naprawdę groźnie. W trzech, z ogromnym trudem wyciągnęliśmy jego maszynę na trasę. Myślę, że dwie osoby by sobie z tymi nie poradziły. Straciliśmy kilka minut, ale przecież nie mogliśmy go tak zostawić – zauważył polski mistrz.

Morocco_Rally_EDU1828.jpg_rid

Pod koniec etapu, polski duet zaczęły wyprzedzać samochody. Quadowcy musieli zatrzymywać się przy drodze i czekać aż opadnie kurz, bo w tak zdradliwym terenie nie mogli pozwolić sobie na jazdę przy ograniczonej widoczności. – Biorąc pod uwagę warunki, w jakich dziś walczyliśmy, wynik jest bardzo satysfakcjonujący. Stawka jest bardzo wyrównana, więc kiedy jutro wjedziemy w przerośniętą trawami pustynię i zrobi się naprawdę gorąco, to może być ciekawie – zakończył „SuperSonik”.

_BA13454

W niedzielę rajdowcy mają do pokonania niemal 400km odcinka specjalnego. Będzie to prawdopodobnie jeszcze bardziej wymagający test niż pierwszy etap. Jako pierwszy pośród quadowców, na trasę wyjedzie lider – Ignacio Casale.

Morocco_Rally_EDO5825.jpg_rid

I etap:
1. Ignacio Casale (CHL) 3:55.57
2. Alexandre Giroud (FRA) +2.24
3. Rafał Sonik (POL) +5.02
4. Axel Dutrie (FRA) +5.49
5. Romain Dutu (FRA) +7.02
6. Kamil Wiśniewski (POL) +7.18

Klasyfikacja generalna:
1. Ignacio Casale (CHL) 4:03.05
2. Alexandre Giroud (FRA) +2.22
3. RafałSonik (POL) +5.31
4. Romain Dutu (FRA) +7.20
5. Kamil Wiśniewski (POL) +7.32
6. Axel Dutrie (FRA) +25.13

 

Mat. pras. Rafał Sonik Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s