ORLEN Team: Przygoński, Giemza i Tomiczek podsumowali sezon 2019

Zawodnicy ORLEN Team, którzy w styczniu pojadą w 42. Rajdzie Dakar, mają za sobą bardzo intensywny rok, który zakończyli sukcesami. Kuba Przygoński zajął 2. miejsce w Pucharze Świata w Rajdach Baja. Adam Tomiczek i Maciej Giemza stawali na podium w rajdach baja, cross-country i zawodach enduro.

Spośród zawodników ORLEN Team startujących w rajdach terenowych sezon najwcześniej, bo w drugiej połowie lutego, rozpoczął Kuba Przygoński. Od początku towarzyszył mu nowy pilot – Timo Gottschalk. Załoga ORLEN Team w kilku startach testowała Mini John Cooper Works z napędem na tylną oś, by w drugiej części sezonu powrócić do wersji 4×4 tego samochodu. Przygoński i Gottschalk do ostatniego rajdu walczyli o Puchar Świata w Rajdach Baja, by ostatecznie zająć w tym cyklu 2. miejsce, tuż za Orlando Terranovą.

W Pucharze Świata walczyliśmy niemal do ostatnich metrów o zwycięstwo. Ten sezon był mieszany, wiele razy stawaliśmy na podium zawodów, ale też dwóch rajdów nie ukończyliśmy z powodu awarii pojazdu, w jednym przypadku poprzedzonej moim błędem. Chcielibyśmy w tym sezonie osiągnąć jeszcze więcej, ale taki jest motorsport – podsumował Kuba Przygoński.

Kuba Przygoński sezon 2019 (1)

Dużo później, bo w kwietniu swoje zmagania rozpoczęli motocykliści ORLEN Team. Adam Tomiczek zakończył rok z 3. miejscem wśród juniorów zarówno w Pucharze Świata w Rajdach Terenowych, jak i w Pucharze Świata w Rajdach Baja. Zawodnik ORLEN Team sięgnął także po tytuł drugiego wicemistrza Europy Enduro w klasie 250 2T i zameldował się na 8. miejscu legendarnego Silk Way Rally.

Sezon był bardzo obfity w starty. Braliśmy udział w trzech dyscyplinach, które mocno się od siebie różniły. Ostatecznie w każdym z cykli udało mi się zająć 3. miejsce. Myślę, że przy tak różnorodnych imprezach jest to super wynik. Przejechaliśmy bardzo dużo kilometrów. Startowaliśmy m.in. w rajdzie Silk Way, gdzie jechaliśmy z nawigacją typową dla cross-country. Bardzo udany sezon i fajnie przetrenowany okres letni – podsumował Adam Tomiczek z ORLEN Team.

Adam Tomiczek sezon 2019 (4)

Maciej Giemza, podobnie jak Adam Tomiczek, zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Europy Enduro (w klasie 250 4T) i zajął miejsce w pierwszej dziesiątce Silk Way Rally, udowadniając, że coraz odważniej przebija się do czołówki motocyklistów cross-country.

Był to jeden z bardziej intensywnych sezonów w mojej karierze. Wiele tygodni spędziłem poza domem na różnego typu zawodach. Wynik, jaki uzyskałem, był najlepszy na miarę możliwości. Myślę, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy, bo pojedziemy więcej rund Pucharu Świata w rajdach cross-country, na których będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki. Końcówka roku jest równie intensywna, jak cały sezon. Po powrocie z Rajdu Maroka byłem dwa razy na treningach w Hiszpanii i na tygodniowym obozie w Dubaju, gdzie udało mi się pojeździć z zawodnikami z czołówki – Samem Sunderlandem i  Adrienem Van Beverenem – powiedział Maciej Giemza.

Maciej Giemza sezon 2019 (2)

Starty w sezonie 2019 były dla zawodników elementem przygotowań do występu w 42. edycji Rajdu Dakar. W Arabii Saudyjskiej skład zespołu uzupełni quadowiec Kamil Wiśniewski, który będzie reprezentował ORLEN Team także w późniejszych startach w 2020 roku. Grono kierowców uzupełni także Martin Prokop, wspierany przez czeską markę Benzina, wchodzącą w skład Grupy ORLEN.

 

Mat. pras. ORLEN Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s