Kamena Rally Team Wicemistrzem Europy

Dla Kamena Rally Team miniony sezon rajdowy był bardzo intensywny i pełen sukcesów – zarówno pojedynczych, jak i rocznych. Tym najbardziej cennym jest wywalczony przez Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza tytuł Wicemistrzów Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ w grupie SSV. To historyczny tytuł, bo ta kategoria pojazdów w tym roku zadebiutowała w tym cyklu. Kamena Rally Team w miniony weekend odebrał swoje trofeum podczas uroczystej gali w Tiranie w Albanii.

Kamena Rally Team w tym roku miał kalendarz startów wypełniony po brzegi. Do tego stopnia, że Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz byli gośćmi we własnych domach. Ale to jest cena, jaką płaci się za ambitne plany, a tym samym za rajdowe sukcesy. W poszukiwaniu tych sukcesów zawodnicy Kamena Rally Team przemierzyli tysiące kilometrów po całej Europie i również tysiące kilometrów przejechali na oesach. Ich głównym celem na ten sezon były Mistrzostwa Strefy Europy Centralnej FIA-CEZ, w których w tym sezonie zadebiutowała grupa SSV. Na cykl ten złożyło się aż 9 rajdów, rozgrywanych głównie w Polsce i na Węgrzech. Imponująca jest liczba kilometrów, jaką podczas tych rajdów zawodnicy musieli pokonać – łącznie przejechali 4450 km, z czego aż 2810 km stanowiły odcinki specjalne. Tomasz Białkowski i i Dariusz Baśkiewicz podjęli to wyzwanie i to się opłaciło – zdobyli tytuł Wicemistrzów Europy w grupie SSV.

80410216_698478253890066_3253527010500149248_o

Wicemistrzostwo Europy to, jak dotąd, nasz największy sukces. W tym roku zdobyliśmy Mistrzostwo Węgier, Wicemistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Włoch i wygraliśmy w kilku rajdach z cyklu Pucharu Świata, więc ten sezon był dla nas świetny, ale to właśnie Wicemistrzostwo CEZ kosztowało nas najwięcej wysiłku, a więc i też najlepiej smakuje. Bardzo się z tego tytułu cieszymy, bo jest on najbardziej prestiżowy spośród tych, które udało nam się do tej pory wywalczyć. W dodatku zapisujemy się na kartach rajdowej historii, bo zostaliśmy pierwszymi Wicemistrzami Europy w nowej grupie SSV. Mamy tylko mały niedosyt, bo dosłownie otarliśmy się o tytuł mistrzowski, można powiedzieć, że zadecydowały o tym 2 sekundy, bo tyle zabrakło nam do zwycięstwa w Baja Szczecinek, które dałoby nam również wygraną w całym cyklu. Mimo to, jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tytułu Wicemistrzów, cel został zrealizowany – mówi Tomasz Białkowski.

80543977_698478333890058_6833144413607165952_o

W tegorocznym cyklu FIA-CEZ znalazło się 9 rajdów, z których 4 rozegrane były w Polsce, 4 na Węgrzech i jeden we Włoszech. Zawodnicy Kamena Rally Team świetnie radzili sobie na węgierskich trasach, wygrali na włoskich, jedynie polskie nie były im przychylne. Tu prześladowały ich problemy techniczne, a ponieważ rundy rozgrywane w Polsce stanowiły niemal połowę rozgrywek, skutkowało to tym, że Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz stracili nieco cennych punktów, które mogły im dać tytuł Mistrzowski. Ale świetne wyniki w pozostałych rundach złożyły się na tytuł Wicemistrzów, jaki ostatecznie wywalczyli. Puchary to jednak nie jedyna nagroda dla załogi Kamena Rally Team – równie zadowoleni są z tego, że mogli się ścigać na bardzo zróżnicowanych trasach i na rajdach, w których dotąd nie brali udziału.

1 (1)

Włączenie pojazdów SSV do Mistrzostw Europy był naprawdę strzałem w dziesiątkę, a dla nas idealną okazją do sprawdzenia się w międzynarodowym towarzystwie. W całym sezonie tych rozgrywek zostało sklasyfikowanych ponad 20 załóg, a więc rywali mieliśmy naprawdę licznych, a także mocnych i w konfrontacji z tak liczną obsadą udało nam się wywalczyć Wicemistrzostwo. Ogromnie nas to cieszy, podobnie, jak nowe doświadczenia, jakie dzięki startom w tym cyklu zdobyliśmy. Przede wszystkim zmierzyliśmy się z różnymi terenami – dobrze nam znanymi, choć w tym roku nieco pechowymi polskimi trasami, ciekawymi i trudnymi kamienistymi węgierskimi, a także urokliwymi włoskimi. Najbardziej podobała nam się Italian Baja, nie tylko ze względu na to, że wygraliśmy ten zupełnie dla nas nowy rajd, ale także dlatego, że mieliśmy tu do czynienia z kompletnie nieznanymi nam terenami, które dodatkowo były bardzo ładne i ciekawe. Dzięki startom w CEZ poznaliśmy nowe kierunki, a tytuł Wicemistrzów jest dla nas wisienką na tym torcie – podsumowuje Dariusz Baśkiewicz.

Puchary za wywalczone w tym roku Wicemistrzostwo CEZ oraz Wicemistrzostwo Polski stoją już na półkach Tomasza Białkowskiego i Dariusza Baśkiewicza. Zawodnicy Kamena Rally Team dołożą jeszcze do nich trofea za Mistrzostwo Węgier i Wicemistrzostwo Włoch.

 

Mat. pras. Kamena Rally Team

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s