TO BĘDZIE FAJNY RAJD! – Kotlina Kłodzka zagości wśród polskich rajdów terenowych

Znamy już projekt kalendarza polskich rajdów terenowych na sezon 2019. Oprócz dotychczasowych rajdów, takich, jak Baja Drawsko, Polskie Safari, Baja Poland i Baja Szczecinek, znajdują się w nim dwie nowe rundy – kwietniowa Baja Europe oraz czerwcowa impreza o roboczej nazwie „1. Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych”. „To będzie fajny rajd!” – mówi o kłodzkiej rundzie Mistrzostw i Pucharów Polski Marcin Fiejdasz, który właśnie wrócił z objazdu trasy.

Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Kotlinę Kłodzką wie, że tamtejsze krajobrazy są naprawdę urzekające. Właśnie wśród tych krajobrazów w sezonie 2019 rozgrywana będzie 3. runda RMPST, RPPST i PPRB. Będzie to pod wieloma względami wyjątkowy rajd. Przede wszystkim będzie to jedyna runda rozgrywana na południu kraju. Po drugie – zawodników czeka spotkanie z zupełnie innym otoczeniem, bo ścigać się będą na terenach podgórskich. Oesy może nie będą zbyt długie, bo w tych okolicach po prostu się nie da zrobić długich odcinków, ale za to będą „soczyste”. Trzecią nowością i cechą wyjątkową tego rajdu będzie właśnie nawierzchnia, z jaką zawodnicy będą mieli do czynienia. Czekają tu na nich trasy biegnące po trawie, żwirze, glinie, poprowadzone wśród łąk i pól, z dużymi, bo liczącymi kilkaset metrów różnicami wysokości. No i te widoki…

kk3

W projekcie kalendarza na sezon 2019 ta kłodzka runda RMPST, RPPST i PPRB widnieje pod nazwą „1. Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych”, ale jest to tylko robocza nazwa, która będzie zmieniona – zawodnicy PPRB mogą spać spokojnie, ta impreza będzie oczywiście także dla nich. Rajd rozgrywany będzie w terminie 7-9 czerwca 2019. Niektórzy – ze mną włącznie – nie do końca wierzyli, że w Kotlinie Kłodzkiej da się zorganizować rajd terenowy, choć ja osobiście miałam taką nadzieję. Wierzyli w to ludzie z Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, którzy postanowili zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest organizacja tej rundy. Dziś już niedowiarki mogą przetrzeć oczy, bo rajd się odbędzie. Tę dobrą nowinę właśnie przywiózł z Kotliny Kłodzkiej Marcin Fiejdasz, który uczestniczył w objeździe trasy. Marcin podzielił się także kilkoma zdjęciami z tamtejszych tras – spójrzcie i sami się przekonajcie, że to będzie fajny rajd!

AM

Fot. Marcin Fiejdasz

 

2 uwagi do wpisu “TO BĘDZIE FAJNY RAJD! – Kotlina Kłodzka zagości wśród polskich rajdów terenowych

  1. hallo,
    ich bin daran interessiert an dieser rallye teilzunehmen.
    wann gibt es die offizielle ausschreibung?bitte eine antwort direkt an meine mailadresse.
    gruß bernd jäger

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s